5 porad dla początkującego blogera

Blogowanie to trudne zadanie. To poważna konkurencja, wręcz dżungla, w której giną najsłabsi. Przedstawiam Ci kilka rzeczy, które możesz zrobić, żeby się wybić, zaraz po tym, jak rozpoczniesz przygodę z blogowaniem. sprawią, że w oczach innych, będziesz profesjonalnym blogerem. Poniżej znajduje się lista rzeczy, dla początkującego blogera, które możesz zrobić, żeby to osiągnąć.

  1. Dobra nazwa domeny

Jeżeli nie założyłeś jeszcze swojego bloga, polecam kupić domenę i serwer w jednej firmie hostingowej. Obecnie istnieje wiele firm (przykładowo GVO czy Bluehost), które umożliwiają instalacje WordPressa w ciągu kilku minut. Dzięki temu Twoja strona będzie wyglądała bardziej profesjonalnie. Darmowe domeny, kończące się na wordpress.com czy blogspot.com nie są złe, ale jeżeli traktujesz blogowanie na poważnie, to warto zainwestować we własna domenę.

  2.  Zastosuj odpowiednie ustawienia

Zanim dodasz pierwszy wpis, musisz zmienić ustawienia w Twoim WordPressie. Jest to podstawowa rzecz, o której wiele osób zapomina. Pierwsze co musisz zrobić, to zmienić strukturę linków, żeby były one  przyjazne pod pozycjonowanie oraz dla użytkowników. Żeby to zrobić wejdź w ustawienia -> bezpośrednie odnośniki i zaznacz nazwa wpisu. 

bezposrednie
3. Dodaj wtyczki i widżety

To, co jest fajne w WordPressie to możliwość dodania ogromnej ilości darmowych wtyczek i widżetów,  które poprawią wygląd Twojego bloga. Nie wszystkie dodatki są przydatne, dlatego pamiętaj żeby nie przesadzić z ich ilością – dodaj tylko najpotrzebniejsze. Bądź świadomy, jakie wtyczki i widżety umieszczasz na swojej stronie, i pamiętaj, że czasami mniej znaczy więcej.

4. Dodaj wideo na bloga

Szybkim i łatwym sposobem na przedstawienie siebie, jest nagarnie wideo i dodanie go na swoją stronę (np. do paska bocznego). Dzięki temu będziesz wyróżniać się wśród innych blogerów, a wśród nowych użytkowników staniesz się bardziej wiarygodny.

5. Nadaj wygląd

Większość osób, które rozpoczyna przygodę z blogowaniem, piszą na początku bardzo dobre artykuły. Problemem jest, że skupiają się jedynie na treści, zapominając o wyglądzie. Przez to nawet bardzo interesujące artykuły, nie przykuwają uwagi. Pamiętaj, żeby do swojego wpisu dodawać takie elementy jak: zdjęcie, kursywę, bądź pogrubioną czcionkę. Bardzo ważne są również linki jak i nagłówki. Rzuć okiem na Twoje ulubione blogi, i zobacz, że większość z nich, składa się z kilku różnych części, co sprawia, że czytanie jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Nadawanie wyglądu może zająć trochę czasu, ale na pewno przyciągnie czytelników po raz kolejny.

To tylko 5 podstawowych wskazówek, jak dobrze rozpocząć blogowanie. Jeżeli masz chęć podzielić się swoimi sprawdzonymi metodami, to napisz komentarz poniżej.

Ostatnie Komentarze

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge